Головна » Безпека в інтернеті

Безпека в інтернеті

У 1 та 2 класах у період 10.02 - 19.02.2021 були проведені уроки присвячені захисту дітей у цифрофому середовищі: 

«Хаппі та її суперсила»,

безпека в інтернеті,

«Казка про золоті правила безпечного інтернету»

 

 

З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.

На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.

Спеціалізовані веб-ресурси, посібники:
 
Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією "Майкрософт Україна" в рамках програми "Партнерство в навчання".  On-ляндія. Безпечна веб-країна

Електронна версія посібника з онлайн безпеки,що підготовлений фахівцями ''Київстар'' та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми ''Безпека дітей в Інтернеті''

Hавчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів ''Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі'' (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.)

Накази:

Наказ ДОН від 08.11.2012 №358 "Про  ство рення  безпечного інформаційного  простору в  системі  освіти  Київської області"

Листи:

Лист МОН України № 1/9–768 від 06.11.09 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів"

Лист ГУОН від 16.02.2011 №12-01-11-361 "Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів"

Лист ГУОН від 24.10.2012 №12-01-11-2625 "Про  встановлення  засобів фільтрування  несумісного з навчальним процесом контенту"

Програмне забезпечення  для блокування небажаної інформації на сайтах:

"Гарячі" лінії з інтернет-безпеки

В разі необхідності, ви можете звернутись за консультацією до експертів, котрі нададуть вам компетентну допомогу.

  • Online-bezpeka.kyivstar.ua – консультант з онлайн-безпеки від компанії “Київстар"
  • Internetbezpeka.org.ua – тут ви можете повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті.
  • Національна "гаряча" лінія з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України) та 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів "Київстар" та "МТС")
  • Телефон Довіри МВС України: +38044 254 76 04

Веб-сайт «On-ляндія – безпечна веб-країна»

 

У квітні 2008 року почала діяти програма «Безпека дітей в Інтернеті», яка включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.

Першим кроком став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «On-ляндія – безпечна веб-країна».На цьому сайті представлені матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани уроків, завдяки яким діти та дорослі зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Також сайт пропонує зрозумілу та перевірену на практиці інформацію про Інтернет-безпеку, після ознайомлення з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі та захистити себе від небажаного контенту.


Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет

До вашої уваги - Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет -https://onlinesafety.info/

Цей онлайновий курс є результатом співпраці Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова та Міжнародного телекомунікаційного союзу.

_________________________________________________________________________________________

 

  •  

 

Шановні батьки! Не залишайте поза увагою перебування дітей в інтернеті.
Наше спільне завдання - навчити дітей використовувати Інтернет правильно. Так само, як ми вчимо дітей безпеки в реальному житті - на вулиці та дорозі, необхідно навчити їх безпечній поведінці у віртуальному житті - в Інтернеті. Створіть у себе вдома територію безпечного Інтернету.